Menu Zamknij

Granatowy garnitur jakie buty?

mohamad khosravi eb0moHDPBI unsplash Granatowy garnitur jakie buty?

Wybierając się na bardziej oficjalne wydarzenie, każdy mężczyzna powinien zadbać o to, aby dobrać odpowiedni kolor butów, który będzie pasować do danej sytuacji. Jak to zrobić?

Dobór odpowiednich elementów outfitu nie jest prostym zadaniem. W szczególności jeśli chce się wypaść naprawdę dobrze, a nie jak ktoś, kto próbuje, jednak nie do końca wie, co robi. Dlatego warto jest dowiedzieć się o podstawowych zasadach łączenia kolorystyki występujących elementów. Od czego zacząć?

Obuwie to rdzeń stylizacji każdego eleganckiego mężczyzny

Nie potrzeba być znawcom mody, aby wiedzieć, że stanowią kluczowy element stylizacji. Niezależnie od sytuacji, do których jest ona potrzebna, czy to na ślub, czy może w celach biznesowych ktoś potrzebuje nieco bardziej eleganckiego outfitu, powinien zacząć przygotowania od wybrania stylu, w jakim chce się pokazać.

Nie bez przyczyny powinno się rozpocząć od wyboru obuwia. To właśnie ono decyduje o tym, czy zaprezentujemy się w stylu casualowym, czy może bardziej od strony profesjonalizmu. Poniżej znajdują się porady dotyczące granatowej elegancji.

Elegancka stylizacja w granacie

Pierwsze, co zwykle przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o obuwiu, jakie będzie pasować do garniturowych spodni są nigdy nie wychodzące z mody eleganckie (najczęściej) lakierki. Ale czy słusznie dobieramy takie zestawienie? W większości przypadków tak, ponieważ taki rodzaj jest jak najbardziej uniwersalny i pasować będzie do znacznej ilości garniturowych spodni w odcieniach granatu.

Jednak elegancja w tym obszarze może wyglądać zupełnie inaczej, bardziej stylowo i pasująco do sytuacji. Jakie zatem odcienie powinniśmy łączyć z granatem?

Jakie buty do granatowego garnituru – brąz

Idealnie nadaje się do grantowych spodni garniturowych, nadając im nieco bardziej wizytowego charakteru. Należy jednak zwrócić uwagę na to, iż rzadko kiedy do brązu zakładamy krawat. Dokładnie to samo tyczy się zakładania uwielbianej przez mężczyzn muszki. Brąz nie jest bowiem na tyle wizytowym kolorem, aby można było łączyć takie elementy ze sobą. Sprawi to tylko tyle, że dół outfitu będzie posiadał zupełnie inny charakter, niż góra. W skutek tego, będziemy wyglądać po prostu źle.

Jakie można zakładać do takiego ubioru? Najczęściej są to brogsy, mokasyny, bądź oksfordy.

Czarne obuwie pasuje do wszystkiego

Czerń jest kolorem wręcz uniwersalnym. Możemy ją połączyć w niemal każdej stylizacji, a w szczególności takiej na bankiet. Tutaj idealnie sprawdzą się czarne oxfordy. Możemy połączyć całość krawatem w tym samym kolorze, albo nawet muszką. Dzięki czemu nadamy sobie męski i profesjonalny wygląd.

Bordowy kolor do formalnego stroju

Bordowy kolor tego, co zakładamy jako rdzeń naszego ubioru jest czymś, co nie każdemu może spasować. Jest to raczej możliwość dla tych, którzy czują się bardziej pewnie jeśli chodzi o swoje stylizacje i lubią ubierać się w sposób modny oraz często zwracający uwagę w delikatny sposób. Jest to element, który z całą pewnością wyróżni nas z tłumu identycznie ubranych mężczyzn, i to w pozytywny sposób. Jednak należy też przy tym pamiętać, że nie jest to już odpowiedni kolor na bardziej oficjalne okazje, jak spotkanie z ważnym klientem.

Obuwie w macie czy połysku na każdą okazję?

To, czy zdecydujemy się na mat czy też połysk zależy w stu procentach od nas samych. Od tego, w czym lepiej się czujemy i co bardziej pasuje do naszych preferencji. Fakt, iż będzie to mat czy połysk nie sprawia, iż outfit staje się bardziej, bądź mniej oficjalny.

Podstawowe zasady łączenia kolorów w różnym stopniu formalności

Nie bez przyczyny z tym rodzajem oficjalnego ubioru łączy się właśnie te kolory (czarny, brązowy, odcienie bordo). Zasada łączenia kolorów jest taka, że im ciemniejszy kolor, tym bardziej elegancko wyglądamy. Elegancko to znaczy formalnie. Zakładając czarne spodnie garniturowe i do tego czarne buty… tracimy tak naprawdę możliwość wyglądania jeszcze bardziej profesjonalnie. Nawet zdejmując krawat, wciąż będziemy wyglądać zbyt formalnie na rodzinne spotkanie. W takim przypadku powinniśmy zdecydować się na jaśniejsze odcienie.

Stylizacja casual do mniej formalnych sytuacji, czyli dzień w biurze

Tego typu stylizację można wykorzystać tak naprawdę w każdej sytuacji. Może to być formalne wesele w roli pana młodego, biznesowe spotkanie w biurze, a może zwykła rodzinna kolacja. To nie ma znaczenia, ponieważ jak już zostało wspomniane, to, jaki efekt się osiągnie, zależy w większości od dobranego obuwia.

Wybierają powyższe rodzaje, osiągniemy formalny wygląd. Jednak chcąc wyglądać bardziej casualowo, powinniśmy zdecydować się na nieco mniej oficjalne obuwie. O jakim konkretnie rodzaju mowa? O białym obuwiu.

Albo mówiąc konkretniej o białych sneakersach. Wbrew pozorom, taki styl jest bardzo modny i wyraża to, iż osoba nosząca taki outfit zna się na rzeczy. Wystarczy spojrzeć na największe modowe czerwone dywany. Nie ma gwiazdy, która choć raz nie wystąpiłaby w grantowych spodniach garniturowych i białym obuwiu, aby nadać stylizacji bardzie luźnego stylu.

Czy warto eksperymentować?

Prawda jest taka, że możemy słuchać wszelkich porad napływających z każdej strony, które radzą nam ubierać się w taki, a nie inny sposób, albo… trochę poeksperymentować.

W tym artykule przedstawione zostały podstawowe zasady dotyczące łączenia kolorów. Wykorzystując tę wiedzę, możemy sprawdzić, czy łącząc inne elementy, będziemy czuli się i wyglądali równie dobrze, a może nawet lepiej.