Menu Zamknij

Bransoletka z muliny jak zrobić?

sergi kabrera RHRkjXRn9xs unsplash Bransoletka z muliny jak zrobić?

Zastanawiasz się, jak zrobić bransoletki przyjaźni ? Aby przystąpić do pracy potrzebna będzie Ci mulina. Kupisz ją w każdej pasmanterii. Mimo, że na początku może Ci się wydawać, że wykonanie bransoletki z muliny jest bardzo trudne, to już po wykonaniu kilku pierwszych kroków przekonasz się, że jest to dziecinnie proste. Sprawdź, jak zrobić bransoletkę.

Jak zrobić bransoletkę z muliny, aby pięknie prezentowała się na dłoni? Po co właściwie robi się takie rzeczy? Otóż są to popularne bransoletki przyjaźni, które swoją popularność zdobyły już w latach 90-tych. Już wtedy dziewczynki pletły kolorowe bransoletki – bardzo często podczas przerwy w szkole. Zaplatanie muliny wpływa też pozytywnie na zręczność paluszków, ale też wspiera kreatywność. Jest to świetna zabawa również dla dorosłych. W czasach studenckich bardzo często zaplatało się sznurki. Do wykonania bransoletki z muliny są potrzebne kolorowe nitki – najczęściej kilka kolorów, aby efekt końcowy był zadowalający. Mulinę kupuje się w pasmanterii, jest niedroga. Jest to oryginalny dodatek do stroju. Warto nauczyć się chociażby podstawowego wzoru, jakim jest jodełka.

Bransoletka z muliny jak zrobić wzór w jodełkę?

Biżuteria z muliny występuje w kilku podstawowych wzorach. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko fantazja, ale początki mogą być trudne, więc warto postawić na prostszy splot. Jak robić bransoletkę w jodełkę diy? Musisz użyć odpowiednią długość nitek muliny. Wiele tutoriali w internecie sugeruje użyć około 2 m. Robótkę zaczynasz od związania nitek i w tym celu należy je złożyć na pół i zrób w połowie supeł. Będzie on służył do przytrzymania nitek, ale też w końcowej fazie będzie elementem zapięcia – węzła. Najlepiej użyć agrafki i przypiąć mulinę do spodni – zwiększy to komfort podczas jej wykonywania.

Musisz uporządkować pracę zaczynając od nitki pierwszej z lewej strony. Muszą powstać dwie strony lustrzanego odbicia kolorów. Zaczynasz o nitki położonej po lewej stronie. Bierzesz ją do ręki i tworzysz pętelki z każdą nitką znajdującą się po tej stronie. Za każdym razem robisz dwa supełki w stronę lewą po lewej stronie i w prawą po prawej stronie. Następnie wykonujesz zaplatanie bransoletki od nitki położonej po prawej stronie. Zaczynasz od tego samego koloru, jak w przypadku strony lewej. I tutaj również wykonujesz supełki z każdą nitką, czyli dwie pętelki w kierunku prawej strony. W momencie, gdy na środku spotkają się dwie nitki o tym samym kolorze zakańczasz przeplatanie nitek dwoma pętelkami. W dalszej części postępujesz analogicznie, czyli kolejne pasma przeplatasz z sobą. Gdy zrobisz pierwszą połowę nitek, przystępujesz do zaplatania kolejnych. Pętelki na nitce tworzą piękny wzór jodełki.

W bransoletkę możesz wpleść też koraliki albo serduszka. Wystarczy ułożyć je na nitce podczas zaplatania.

Jak zakończyć bransoletkę?

Pod koniec pracy musisz zostawić około 10 cm nitek, aby wykonać z nich warkoczyk, który będzie służył do zawiązania bransoletki. Zapleć dwa warkoczyki i zakończ je supełkami, a resztę nitek utnij. Warkoczyki ułatwią Ci zawiązywanie i odwiązywanie bransoletki. Wystarczy przełożyć je przez supełek, który zrobiłeś na samym początku i zawiąż je na nadgarstku. Co dalej? Masz już bransoletkę przyjaźni, którą możesz podarować sobie lub osobie bliskiej Twemu sercu. Wełna jest bardzo przyjemna w dotyku i nie powoduje podrażnień na skórze. Bransoletka z muliny na pewno wyróżni Cię z tłumu. Do tego jej wykonanie jest tanie i przyjemne. Ma ogromną wartość sentymentalną.

Bransoletka z muliny – dlaczego warto ją mieć?

Bransoletka przyjaźni może być jednego koloru np. różowa, który jest symbolem walki z rakiem piersi. Wśród wybranych kolorów mogą znaleźć się inne symboliczne barwy, które będą związane daną grupą społeczną czy organizacją. Możesz ją też owinąć wokół kostki, co będzie świetnie prezentowało się latem. Wśród młodszych wielbicieli muliny może ona stać się symbolem klasy w szkole. Z powodzeniem może stać się także prezentem na Dzień Chłopaka lu z okazji innych Special Day’s.

Powrót do rękodzieła jawi się też, jako oryginalny sposób na dodatkowy zarobek. Sprzedaż bransoletek może okazać się ogromnym sukcesem. W ostatnim czasie wiele osób poszukuje wyjątkowych dzieł, które trudno spotkać w sklepach stacjonarnych, więc jest to okazja do zaprezentowania swojego talentu.

Sprawdź, jak ma się Twój talent rękodzielniczy i już dziś zacznij robić bransoletki z muliny:-)