Menu Zamknij

Jaki blender ręczny warto wybrać?

20220222152931 g3bfbe283303b23193c18ffe2c13567250ba37096fc8b2cb3252ec24babbd7efa325e08507ce80f2242e70d0547e469d9b546f12ac6b1cda9a648e2b98f507496 640.jpg Jaki blender ręczny warto wybrać?

Dzięki dużemu rozwojowi technologii obecnie dostępne sprzęty kuchenne sprawiają, że przygotowywanie potraw w kuchni staje się czystą przyjemnością, a sam proces gotowania przebiega znacznie szybciej i sprawniej, dzięki czemu nie musimy spędzać wielu godzin nad przygotowywaniem wykwintnych potraw na spotkanie z przyjaciółmi lub świąteczny obiad. Jednym z urządzeń, jakiego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni, jest blender ręczny. Sprawdź, czym kierować się przy jego wyborze.

Blender ręczny – dlaczego warto go posiadać? 

Blender ręczny to coraz bardziej popularny, ale mimo wszystko w dalszym ciągu niedoceniany element wyposażenia kuchni. Dlaczego warto się w niego zaopatrzyć? Blender ręczny to nasz sprzymierzeniec, jeśli zależy nam na spożywaniu nie tylko smacznych, ale i zdrowych potraw. Przy jego pomocy z łatwością przygotujesz owocowe i warzywne koktajle, sycące zupy czy orzeźwiające musy owocowe, które zasmakują nie tylko dorosłym, ale i najmłodszym. 

Blender ręczny to także idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie lubią spędzać wiele czasu na gotowaniu lub w ciągu dnia posiadają bardzo napięty grafik i potrzebują szybkiej i zdrowej przekąski. 

Jak działa blender ręczny? 

Zasada działania blendera ręcznego jest bardzo prosta. To urządzenie, którego zadaniem jest rozdrobnienie i zmiksowanie wybranych produktów. Czy w takim razie działa on w taki sam sposób jak mikser? Nie do końca. Blender ręczny w porównaniu z mikserem często posiada o wiele większą moc, dodatkowo jest wyposażony w ostrze, które pozwala na dokładne rozdrobnienie warzyw lub owoców w bardzo krótkim czasie.  

Co ciekawe, blender ręczny to urządzenie wielofunkcyjne i może również spełniać rolę miksera. Wiele modeli dostępnych na rynku, jak na przykład Blender ręczny Create 4 od szwedzkiej marki Electrolux, wyposażonych jest w dodatkowe końcówki, które skutecznie zastępują inne sprzęty AGD. Takie rozwiązanie to nie tylko duża oszczędność pieniędzy, ale i miejsca w Twojej kuchni! Blender ręczny Create 4 to świetnie rozwiązanie do niewielkich kuchni.  

Blender ręczny – na co zwracać uwagę? 

Obecnie na rynku posiadamy bardzo szeroki wybór wyposażenia kuchni. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby wybrany przez Ciebie blender rzeczywiście świetnie spełniał swoją funkcję i służył Ci przez długi czas, warto zwracać uwagę na kilka podstawowych parametrów. Pamiętaj – wysoka cena nie zawsze wiąże się z dobrą jakością urządzenia. Przy wyborze blendera warto pamiętać o następujących parametrach: 

  • moc urządzenia – to od niej tak naprawdę zależy, jak wydajny będzie blender ręczny. Jego moc powinna wynosić co najmniej 600W. Będzie ona wystarczająca, aby przygotować zarówno szybkie przekąski, jak i bardziej wykwintne dania; 
  • liczba trybów – większa liczba trybów umożliwia przygotowywanie większej ilości dań. Pamiętaj, że nie każdy z produktów powinniśmy mielić przy użyciu tego samego trybu w blenderze. Szczególnie pomocna jest funkcja turbo lub funkcja pulsacyjna, która pozwala na precyzyjne rozdrobnienie twardszych produktów; 
  • ostrza – to od nich tak naprawdę zależy skuteczność produktu. Jeśli będą one niskiej jakości, a co gorsza, wykonane z tworzyw sztucznych, ich działanie będzie nie tylko niewydajne, ale może również okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Co więcej, istnieje duża możliwość, że po stosunkowo krótkim czasie ulegną stępieniu. Aby tego uniknąć, zdecydowanie warto wybierać ostrza ze stali nierdzewnej lub szlachetnej; 
  • dodatkowe końcówki – jak już wspomniano, posiadanie dodatkowych końcówek to nie tylko większa różnorodność przygotowywanych produktów, ale i więcej miejsca w Twojej kuchni. To dobre rozwiązanie dla osób, które gotują sporadycznie i nie potrzebują kilku różnych sprzętów do przygotowywania potraw; 
  • wygoda użytkownika – wszystkie wymienione wyżej parametry są bardzo istotne, jednak w korzystaniu z tego urządzenia bardzo istotna jest nasza wygoda. W tym celu warto sprawdzić, czy blender ręczny dobrze leży w dłoni, posiada odpowiednio długi kabel gwarantujący swobodę w gotowaniu oraz antypoślizgową powierzchnię.