Menu Zamknij

Siłownia na świeżym powietrzu — zobacz, jak przyjemnie jest trenować pod gołym niebem

gabin vallet J154nEkpzlQ unsplash Siłownia na świeżym powietrzu — zobacz, jak przyjemnie jest trenować pod gołym niebem

Siłownia na świeżym powietrzu od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem miłośników aktywnego trybu życia. Możliwość wykonania treningu pod chmurką doceniają nawet zawodowi sportowcy.

W tym miejscu można spotkać młodzież, osoby dorosłe, seniorów i wszystkich, którzy lubią spędzać czas pod gołym niebem. Siłownia na wolnym powietrzu przyciąga zwolenników zdrowego stylu życia, biegaczy i ludzi uprawiających street workout. Zobacz, dlaczego plenerowe siłownie cieszą się dużą popularnością.

Kto może skorzystać z siłowni zewnętrznej?

Na plenerowej siłowni każdy może wykonywać ćwiczenia. Są one powszechnie dostępne, dlatego chętnie korzystają z nich ludzie w różnym wieku. Takie obiekty bardzo często wzbogaca się o place zabaw, dzięki czemu jest to bezpieczne miejsce także dla dzieci. Na siłownię pod chmurką niejednokrotnie zaglądają osoby starsze, którym zależy na podtrzymaniu dobrej kondycji. Nieskomplikowany sprzęt sprawia, że ćwiczenia są łatwe, a trening umila śpiew ptaków i delikatny wietrzyk. Rekreacyjny charakter tego punktu pozwala na przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a wszystkie siłownie są ogólnodostępne i darmowe. Proste w obsłudze sprzęty mogą być używane przez każdego — wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi.

Siłownia na świeżym powietrzu — jakie urządzenia do ćwiczeń na niej znajdziesz?

Każda siłownia na świeżym powietrzu może nieznacznie różnić się wyposażeniem, jednak podstawowe sprzęty zazwyczaj są bardzo podobne. W tym miejscu możemy poćwiczyć na przykład na wioślarzu, który angażuje różne partie mięśni oraz wpływa na układ nerwowy. Na podobnych zasadach działa popularny orbitrek. Obie maszyny są przeznaczone do rekreacyjnych ćwiczeń na świeżym powietrzu. Mogą z nich korzystać także osoby starsze oraz sportowcy wracający do zdrowia po kontuzjach. Dość popularnym urządzeniem jest wahadło. Jego główne zadanie to wzmacnianie różnych partii ciała. Na każdej siłowni spotkamy też narciarza oraz drążki i maszyny do wyciskania. Warto zauważyć, że urządzenia do ćwiczeń na powietrzu wykonane są ze stali nierdzewnej i mają wbudowane stałe obciążenie. Maszyny są solidne i proste w obsłudze, a podczas ćwiczeń na nich wykorzystuje się ciężar własnej masy ciała.

Gdzie wybrać się na darmowy trening na siłowni plenerowej?

Siłownie na powietrzu można spotkać w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Coraz częściej są stawiane w miejscach, gdzie występują duże skupiska ludzi, na przykład na skwerach. Można je znaleźć także w mniejszych miejscowościach, w których stanowią sporą atrakcję. Ćwiczenia pod chmurką to wspaniała forma aktywności fizycznej, a dodatkową zaletą tej siłowni jest fakt, że nie trzeba płacić za wstęp. Warto wykonać trening w takiej strefie. Treningi na siłowni zewnętrznej są wyjątkowo przyjemne — jeśli tylko dopisuje pogoda. W przeciwnym wypadku strefy aktywności stoją puste, a sportowcy wybierają ćwiczenia pod dachem. Obiekt na świeżym powietrzu jest ekonomicznym rozwiązaniem. Nie obowiązuje tu żaden cennik siłowni, a do tego czas spędzony na strefie maszyn jest nielimitowany.

Czy można postawić plenerową siłownię na własnym podwórku?

Siłownia na świeżym powietrzu może być postawiona na prywatnym terenie. Trzeba jednak pamiętać, że zakup maszyn do ćwiczenia w plenerze jest poważnym wydatkiem. Stworzenie własnej siłowni to dobre rozwiązanie dla osób, które wolą ćwiczyć na własnym sprzęcie. W takim miejscu można wykonywać trening siłowy, a także uprawiać outdoor fitness, czy jogę. Ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną. Montaż maszyn najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, która zajmuje się sprzedażą urządzeń do ćwiczeń na dworze.

Siłownia na świeżym powietrzu — w jakie przyrządy ją wyposażyć?

Dobór sprzętów do ćwiczeń na zewnątrz jest ściśle uwarunkowany potrzebami właściciela takiej prywatnej siłowni. Osoby, którym zależy na zbudowaniu tkanki mięśniowej, postawią na maszyny kształtujące różne grupy mięśniowe. Warto zachować jak największą różnorodność sprzętów, ponieważ domownicy mogą mieć odmienne potrzeby. Niektóre propozycje maszyn nadających się na siłownię wewnętrzną, nie sprawdzą się na zewnątrz. Zawsze warto znaleźć odpowiednik dla bieżni, który umożliwi przeprowadzenie treningu cardio.

Jak wygląda trening na świeżym powietrzu?

Każdy zwolennik sportowego stylu życia wie, że trening na siłowni plenerowej może być urozmaiceniem długiego marszobiegu lub miłą odmianą od codziennej rutyny. Większość maszyn na świeżym powietrzu wykorzystuje ciężar naszego ciała, dlatego im więcej ważymy, tym więcej podnosimy. Trening pod chmurką jest dość podobny do tego, który wykonuje się na zwykłej siłowni. Zazwyczaj składa się z kilku serii i powtórzeń, podczas których można zmieniać obciążenie. Należy skupiać się na kształtowaniu poszczególnych partii ciała oraz poprawianiu koordynacji ruchowej.

Siłownia na świeżym powietrzu to miejsce odpowiednie dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Maszyny nie nakładają na ćwiczącego bardzo dużych obciążeń, dzięki czemu trening jest bezpieczny i przyjemny. W takiej strefie można się zrelaksować, a przy okazji zrobić coś dobrego dla własnego zdrowia.