Menu Zamknij

Boże Narodzenie w górach agroturystyka

boxed water is better gseALihVvQA unsplash Boże Narodzenie w górach agroturystyka

Jeśli zamierzasz spędzić wigilię i Boże Narodzenie w górach, koniecznie z wyprzedzeniem dokonaj rezerwacji noclegu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie ominie Cię uroczysta kolacja wigilijna, wiejski kulig, ani kameralny zjazd narciarski na stoku. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wynajmując górski apartament w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Z poniższego artykułu dowiesz się o:

  • Boże narodzenie w górach – czy warto spędzać święta w agroturystyce?
  • Boże Narodzenie w Bieszczadach – wybrane atrakcje czekające na tych, co spędzają święta w górach
  • O co zapytać rezerwując pokój na pobyt w dniach świątecznych?
  • Jak wygląda cennik pobytu w dniach świąt Bożego Narodzenia w górach?
  • Czego można się spodziewać w ofercie agroturystycznej na święta Bożego Narodzenia 2022?

Boże narodzenie w górach – czy warto spędzać święta w agroturystyce?

Każde gospodarstwo agroturystyczne w górach organizuje możliwość spędzenia świąt Bożego Narodzenia w tym regionie. Gospodarze zachęcają stokami pełnymi śniegu, wspólnym góralskim kolędowaniem, pachnąca choinką, domową kuchnią. Wybór ofert świątecznych jest naprawdę duży. Gospodarzom zależy nie tylko na zarobku, ale także na naprawdę przepięknych świętach, w rodzinnej atmosferze. Dlatego zapraszają na święta rodziny z dziećmi, zapewniając im przytulny apartament, bezpieczeństwo covid-19, rabaty narciarskie, biesiady, a także często bezpłatne miejsce parkingowe.

Atmosfera świąteczna w górach jest niepowtarzalna. Z dużym prawdopodobieństwem, kiedy raz spędzisz święta Bożego Narodzenia w agroturystyce, będziesz wracać tu co roku. Rodzinnych świąt Bożego Narodzenia w górach się nie zapomina. Święty Mikołaj ma tu szczególną moc.

Boże Narodzenie w Bieszczadach – wybrane atrakcje czekające na tych, co spędzają święta w górach

Spędzając święta Bożego Narodzenia w agroturystyce w górach możesz liczyć na wiele atrakcji, które ubarwią ten magiczny czas. Wieczerza wigilijna zazwyczaj ma formę bufetu, szwedzkiego stołu. Na długim stole znajduje się obrus, pod nim sianko, a na nim opłatek, piernik, makowiec, ryby, twaróg, różne rodzaje białego sera. Wędliny podawane są dopiero w pierwszy dzień świąt. Warto rezerwować kwatery przynajmniej na 4 noclegi na święta Bożego Narodzenia, czyli 5 śniadań, poczynając od 23 do 27 grudnia, a nawet 28 grudnia 2022. W wigilię rano wszyscy bowiem wstają wcześnie, aby wraz z gospodarzami wspólnie ubrać żywą choinkę. Święty Mikołaj przychodzi do dzieci dopiero po wieczerzy, jest też nocny kulig na sankach, a po północy, po pasterce wspólny grill.

O co zapytać rezerwując pokój na pobyt w dniach świątecznych?

Jeśli planujesz spędzić okres świąt Bożego Narodzenia w Bieszczadach, warto zarezerwować apartament noclegowy w pensjonacie z dużym wyprzedzeniem, szczególnie, jeśli planujesz pobyt z dziećmi w górach. Zanim zabukujesz pokój, zapytaj gospodarzy o to:

  • ilu dniowy pobyt jest wymagany w ofercie świątecznej
  • czy w cenę wliczone jest wspólne ubieranie choinki
  • czy świąteczny pobyt obejmuje wigilijną wieczerzę
  • czy istnieje możliwość przedłużenia pobytu
  • jaka jest maksymalna ilość gości
  • czy jest możliwość dostawienia dodatkowej sofy
  • jakie dodatkowe atrakcje są do dyspozycji gości
  • czy w pobliżu miejsca noclegowego jest wyciąg narciarski
  • jak wygląda zakwaterowanie w dniu przyjazdu?

Jak wygląda cennik pobytu w dniach świąt Bożego Narodzenia w górach?

W Bieszczadzkich wsiach żyją ludzie bardzo gościnni. Wyznają zasadę „gość w dom, Bóg w dom”. Uraczą Cię zatem wszystkim, co mają najlepszego. Zapewnią Ci świąteczną, rodzinną atmosferę. W dniu przyjazdu poczęstują obiadokolacją albo ciastem. Podczas biesiady zaśpiewają znane, góralskie pieśni, nauczą Cię korzystać z życia, relaksować się, utrzymać harmonię z otaczająca naturą. Świat górali jest bowiem magiczny. Uroczysta kolacja wigilijna będzie niezapomniana. Dlatego też nie licz na bardzo niskie ceny za nocleg. Pamiętaj, że wszystkie atrakcje, przygotowanie potraw, pachnącej pościeli, żywej choinki dużej na pół izby – kosztuje. Siedmiodniowy, rodzinny pobyt w górach w okresie świąt Bożego Narodzenia, to cena kilku tysięcy złotych. Rodzina 2+2 za apartament, zapłaci najczęściej niecały tysiąc złotych za dobę. Dlatego zastanów się, czy Cię na to stać. Weź również pod uwagę, że jeśli pensjonat nie dysponuje własnym stokiem narciarskim, będzie to dla Ciebie dodatkowy koszt.