Menu Zamknij

Jak czyścić garnki i patelnie?

cook 750142 1280 Jak czyścić garnki i patelnie?

Nie ma nic gorszego niż utknąć ze stertą brudnych naczyń. Szczególnie wtedy, gdy wydaje się, że bez względu na to, jak mocno szorujesz, garnki i patelnie nie chcą być czyste. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, dzięki którym nawet najbardziej uporczywy brud i zanieczyszczenia znikną. Przy odrobinie wysiłku (i tych pomocnych wskazówkach) Twoje garnki i patelnie będą lśniły w mgnieniu oka!

Szybkie wskazówki krok po kroku

Pierwszym krokiem do wyczyszczenia garnków i patelni jest napełnienie ich gorącą wodą z mydłem do naczyń. Pozwól im się moczyć przez około 20 minut, aby brud i zanieczyszczenia zaczęły się rozluźniać. Podczas gdy garnki i patelnie się moczą, możesz wykorzystać ten czas na wyszorowanie kuchenki i blatów. Kiedy minie 20 minut, weź gąbkę lub szczotkę do szorowania i zacznij szorować garnki i patelnie. Pamiętaj, żeby dokładnie je wypłukać, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Drugi krok to napełnienie zlewu gorącą wodą i białym octem. Włóż garnki i patelnie do zlewu i pozwól im się moczyć przez 30 minut. Ocet pomoże usunąć wszelkie pozostałości brudu i zanieczyszczeń. Po 30 minutach opróżnij zlew i wypłucz naczynia. W przypadku szczególnie uporczywych plam może być konieczne powtórzenie tego kroku kilka razy.

Trzecim (i ostatnim) krokiem jest osuszenie garnków i patelni czystym ręcznikiem do naczyń. Pamiętaj, aby osuszyć je natychmiast po wypłukaniu, aby nie powstały na nich plamy z wody. I to już wszystko! Dzięki tym prostym krokom Twoje garnki i patelnie będą lśnić czystością w mgnieniu oka!

Wypróbuj to, jeśli tamto nie zadziała!

Krok pierwszy: wypłucz garnek

Pierwszym krokiem w czyszczeniu garnka jest opłukanie go ciepłą wodą. Pomoże to usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą przylegać do powierzchni. Pamiętaj, żeby używać miękkiej ściereczki lub gąbki, żeby nie uszkodzić garnka.

Krok 2: Nałóż środek czyszczący

Następnie nałóż na doniczkę wybrany przez siebie środek czyszczący. Jeśli używasz środka czyszczącego kupionego w sklepie, pamiętaj, żeby postępować zgodnie z instrukcjami na butelce.

Krok trzeci: Szoruj garnek

Po zastosowaniu środka czyszczącego nadszedł czas na szorowanie! Użyj nieściernej szorowarki, aby lekko wyszorować garnek. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie plamy i odbarwione miejsca

Krok 4: Ponownie wypłucz garnek

Po wyszorowaniu garnka opłucz go ciepłą wodą. Pamiętaj, żeby usunąć wszystkie ślady środka czyszczącego z powierzchni garnka

Krok 5: Dokładne osuszenie garnka

Na koniec dokładnie osusz garnek czystym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym. Suszenie garnka jest ważne, ponieważ zapobiega powstawaniu plam z wody na jego powierzchni.  I to już wszystko! Wykonując te proste kroki, sprawisz, że Twoje garnki ze stali nierdzewnej będą wyglądały jak nowe w krótkim czasie

 

Czyszczenie garnków i patelni nie musi być strasznym obowiązkiem! Dzięki tym prostym krokom będziesz mieć je lśniąco czyste w krótkim czasie. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, kiedy następnym razem utkniesz ze stertą brudnych naczyń, a będziesz zadowolony!