Menu Zamknij

Plecak turystyczny dla dziewczynki – zdrowie i wygoda w jednym

fas khan zPwfUa5g kI unsplash Plecak turystyczny dla dziewczynki - zdrowie i wygoda w jednym

Plecak turystyczny dla dziewczynki musi być wygodny, solidny oraz oczywiście ładny i kolorowy. Sprostanie wymaganiom zarówno dziecka, jak i rodzica wcale nie jest takie proste. Jeśli chcesz poznać kilka pożytecznych wskazówek dotyczących wyboru najlepszego wyposażenie dla pociechy, czy to na co dzień, czy na górskie wyprawy, przeczytaj poniższy artykuł!

Jeszcze kilka lat temu największym problemem przy zakupie plecaka były dostępność i cena. Obecnie przytłaczający stał się natomiast niezwykle bogaty wybór modeli, z których każdy wydaje się zaskakiwać innymi zaletami. Plecak dla dziewczynki musi spełniać wiele wymagań, a wiele z nich dla dorosłych wydaje się błahych i bez znaczenia. Jednak zakup wyposażenia dla dziecka wymaga dużego przemyślenia. W końcu maluch będzie nosił go na co dzień do szkoły lub podczas bardzo wymagających dla niego wycieczek, czy to w góry czy na rower.

Jaki plecak turystyczny dla dziewczynki wybrać?

Plecak to absolutnie obowiązkowy element wyposażenia każdego turysty. Popularność pieszych wycieczek rośnie w zastraszającym tempie nawet wśród najmłodszych wędrowców. Rodzinne wycieczki to wspaniały pomysł, ale poza oferowaniem dziecku samych atrakcji, warto już od pierwszych lat uczyć je prawdziwej turystyki górskiej z własnym bagażem na plecach. Oczywiście, aby zapewnić maluchowi maksimum wygody i bezpieczeństwa, plecak turystyczny dla dzieci powinien być odpowiednio wyprofilowany i wyważony, wyposażony w technologie takie jak AirCooling oraz dopasowaną do potrzeb i możliwości pojemność.

Niezwykle istotne jest aby pamiętać, że szkolny plecak bardzo rzadko nadaje się na górskie wycieczki. Nie jest on w stanie zapewniać wystarczająco odpowiedniego rozkładu ciężaru. Taki dziecięcy plecaczek może czasami sprawdzić się na krótkich spacerach i piknikach, ale na pewno nie podczas niemałego wyzwania, jakim jest dla malucha wędrówka po kamieniach, strumykach i szczytach.

Warto również zwrócić uwagę, że o ile plecak szkolny nie nadaje się w góry, o tyle plecak trekkingowy jak najbardziej może być wykorzystywany również na co dzień. Nie ma przeciwwskazań, aby nosić w nim książki, komputer czy jakiekolwiek inne wyposażenie. W ten sposób zakup przeznaczony tylko na jeden bądź dwa tygodnie w ciągu roku można z powodzeniem wykorzystywać na co dzień.

Plecak dla dziewczynki do szkoły i na wycieczkę

Jaki plecak turystyczny wybrać dla dziecka na wycieczki górskie?

Najważniejszym kryterium wybory plecaka turystycznego dla dziecka jest jego wielkość. Obecnie stosowane technologie i bogactwo modeli pozwala wybrać sprzęt turystyczny nawet dla dwulatka. Dla najmłodszych polecane są małe plecaki do 8 litrów pojemności. Plecak turystyczny dziecięcy dla pociechy w wieku wczesnoszkolnym może mieć wielkość około 15 litrów. Turystyczne plecaki dla dzieci starszych, w wieku 10-12 lat z powodzeniem mogą pomieścić już około 20 litrów lub więcej. Oczywiście wszytsko to należy dostosować indywidualnie do naszej pociechy. Jeśli dziecko jest drobniejsze niż rówieśnicy, należy koniecznie wiąć to pod uwagę.

Już od najmłodszych lat dziecko w górach powinno uczyć się porządku i zorganizowania. Szczególnie dziewczynki bardzo lubią układać swoje rzeczy w przeróżnych kieszonkach i zakamarkach plecaka. Zaleca się, aby plecaki dziecięce były wyposażone w co najmniej dwie komory o różnej wielkości. Przy plecakach dla starszych dzieci koniecznie należy zwracać uwagę również na siatkowaną kieszonkę na bidon.

Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem w plecakach trekkingowych staje się przegroda na bidon z wodą tymu „camel”. Takie rozwiązanie dostępne jest również w dziecięcych modelach, na przykład popularnych plecaków deuter.

Najlepszy plecak w góry dla dzieci – co powinien mieć?

Poza opisaną wcześniej odpowiednio dobraną pojemnością, plecak dla dziewczynki powinien być wyposażony w kilka ważnych dodatków, które zwiększą wygodę i bezpieczeństwo naszej pociechy. Przy zakupie koniecznie należy zwrócić uwagę na system nośny. Ważne aby miał on duży zakres regulacji, który pozwoli maluchowi używać plecaka przez wiele lat.

Szelki plecaka powinny być wysłane miękkim materiałem. Ten szczegół ważny jest nie tylko przy dużych plecakach dla starszych dzieci, ale również przy plecaczkach dla najmłodszych. Obtarcia na ramionach, szczególnie zmęczonej słońcem i potem skóry, to naprawdę nieprzyjemne doświadczenie dla dziecka w każdym wieku.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując plecak w góry dla dzieci?

Wycieczki w górach zawsze wiążą się z ryzykiem niepogody. Z tego właśnie względu tak wiele sportowych marek oferuje plecaki z materiału nieprzemakalnego. Nie ma jednak co ukrywać, że jest to opcja stosunkowo droga. Równie dobrym roziwązaniem może być pokrowiec przeciwdeszczowy, który można znaleźć w większości sklepów górskich.

Wystarczy podążać za tymi kilkoma wskazówkami, aby zapewnić dziecku maksimum wygody i bezpieczeństwa. Maluch, tak jak każdy prawdziwy podróżnik, chce mieć swój plecak, w którym nosić będzie własny ekwipunek i pamiątki z wycieczek. To uczenie zdrwych nawyków i przyzwyczajeń oraz edukacja na przyszłość dla młodych wędrowców.